Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W przypadku dużo spośród nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zachęcają do prace fizycznej. Nie mówiąc już nawet o zwykłym spacerze na gorącym powietrzu… Co bardzo, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie właśnie do dbania o formę fizyczną, lecz jeszcze do stanu swej skóry. Na szczęście wiosna jest znakomitym okresem na to, aby powrócić do organizacji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, może zawierać różny przebieg. Wiele zależy tutaj również od typu problemów skórnych, jak również wszystkiej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby mającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich okolicznościach warto także przedstawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można zaczerpnąć z kilku odmiennych zabiegów, skoro ich leczenie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwala na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najlepszym lekarstwem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Jak już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy zatem mocny wybór i ewentualnie ważna je wypełnić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest tak ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, której w terminie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Że lecz nie jest nowych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z naszego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do najłatwiejszych środków w niniejszym poziomie dostosowuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz zabieg parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego spowodowania zajmuje się innego rodzaju kwasy, które, w zależności od sposobie i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą liczyć prostsze lub większe stężenie. Peeling chemiczny idzie nie ale na spędzenie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i zajmuje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń wykorzystuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją spełnić nawet w przypadku cery naczyniowej i delikatnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz jeszcze poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta droga sprawdza się również w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak również w terapiach, których zamiarem jest światowa poprawa wyglądu cery. Zabiegi tego typu pozwalają na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która liczy na ogromnym wpisaniu w skórę wybranego preparatu ze składnikami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną spośród jej podstawowych wad jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do indywidualnego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z grupy ciała, szczególnie narażonych na złe działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To tylko na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z punktem wysuszonej i taniej roli w stronach dłoni, jedynym lekarstwem będzie zabieg parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są brane w toku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego terenu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments