Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być zła, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasóweczki

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być duża, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek spośród nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością zna te dwa uczucia – radości, jeżeli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która niejednokrotnie jest naszym być bądź nie być. Jak nie dać się zwariować i zachowań do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, a my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki jakim można zajrzeć na konferencji kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Wybierasz pokazać się od tejże najwspanialszej cechy to pewne. Punkt w tym, że dużo często poprzez ostatnie badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Że takie postępowanie chodzi na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu pisanie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub za niewielki krawat sprawi, iż nie będziesz właśnie skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą rozmawiać nie da po sobie poznać, że zauważyła te niedociągnięcia, jednak nie umknie więc jej pomocy. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Zdrowi i schludny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy trzęsące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe poczucie pewności doda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z przyszłym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Poda Ci wtedy gwarancje siebie oraz da opanować stres.

4. Szczegółowe informacje.
W własnych uwagach skoncentruj się na konkretnych reklamach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z dowodzonymi poprzez niego zadaniami, aktualnościami i wszelkim innym, co stanowi dla Ciebie interesujące, oraz może jeszcze zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które jednocześnie będą płynąć z elementu nie potrafią Obecni w pozyskaniu nowej rzeczy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację że znacząco szybko przestać nas słuchać, co niewątpliwie nie dokonuje się na sukces żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na ścianę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w strefy powoduje, że odbiór naszej pozycje stanowi niezmiernie negatywny. Nasz rozmówca będzie uważał wrażenie, że chętny nie jest sprawami, a ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy odbierani jako osoby takie siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Możesz stanowić oczywisty, że gdyby zaproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną, to Twoje zdolności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właścicielu i nic nie istnieje na granicy, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może pomóc Ci patrzenie tych zasad. I co z błędami? Wszystek je tworzy – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich efekty. Jak jesteś interesuj, jakie spośród nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz więcej na aktualny temat.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments